close
تبلیغات در اینترنت

مشاوره تلفنی درمان بیماری ها متخصص گیاهان دارویی و طب سنتی حکیم محمد صدیقی

– 09120580638-02165114469–09155077358 – 

مشاوره طب سنتی انلاین در تلگرام

ایدی پاسخگو سوالات پزشکی  @Kh_sedighi
    کانال طب سنتی
https://telegram.me/atarishahjahan

و درمان تمام بیماری ها در طب سنتی و گیاهان داروی

مشاوره 09120580638 - 09155077358

از جمله درمان های:

جنسی+ چاقی و لاغری+دیابت+الزایمر+نازایی+سنگ کلیه+لک های صورت

+سردرد های شدید+دیسک کمر و رگ سیاتیک+پوکی استخوان+تقویت کننده اعصاب،آرام بخش،تقویت کننده قلب،ضدانگل قوی،تصفیه کننده خون.

و درمان معده+درمان تقویت حافظه+درمان یائسگی+درمان...

√ رفع سنگ کلیه.سنگ مثانه.سنگ کیسه صفرا
درمان عفونت و کیستها
√درمان سردرد های میگرنی و سینوزیتی
√درمان بیماری های قلبی و عروقی وتصلب شرائین و واریس
√ درمان آسم و تنگی نفس
√درمان گیاهی مغز و اعصاب و ضد افسردگی
√درمان بیماری پوستی و اگزما
√درمان درد مفاصل و استخوانی و عضلات
سیاتیک رفع ورم عضلات و نقرص 
√رفع بواسیر و شقاق مقعد،سندروم روده،رفع یبوست و اسهال
√رفع ورم معده و روده،ضد نفخ،درمان سوهاضمه و گوارش
√درمان کاهش چربی خون،کلسترول خون،قند خون(دیابت)،فشار خون
√جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو سر و ابرو
√رفع پلاک میکروبی دندان و ضد التهاب لثه و حفره دهان
√درمان بیماری های دستگاه تناسلی(نازایی.و قاعده اور)
و درمان پروستات 
√افزایش شیر مادر،تسکین درد های قاعدگی و انواع بیماری زنان
√برطرف‌کردن بوهای نامطبوع بدن
√تقویت نیرو جنسی و بازگشت نیروی جوانی
√برطرف کردن کم خونی

+دمنوش های مفید+عرقیات مفید+ و هر بیماری دیگری..

درمان با گیاهان دارویی و طب سنتی
حکیم محمد صدیقی
تهران و کرج حضوری میتونید تشریف بیارید وشعبه گیلان رو هماهنگ کنید
شهرستان ویزیت تلفنی و ارسال ازمایشات
در تلگرام واتس اپ و سروش
  09120580638-02165114469–09155077358  
 
تنگ کننده واژن با دارو گیاهی ماریانا
کلیک کن روی لینک
حجم دهنده طب سنتی روغن خراطین
   
پودر گیاهی چربی سوز و ضد اشتها 
 
    
درمان نازایی با گیاهان دارویی و طب سنتی
 
 
 
 
عطاری شاه جهان حکیم محمد صدیقی
 
 
 
 
 
 عطاری شاه جهان محمد صدیقی
حکیم محمد صدیقی 
 
 

یک دقیقه وقت بزار و متن بالا رو مطالعه کن

 
 
اندر حکایت دوره های ضمن خدمت فرهنگیان
loading...

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم)خوزستان

درس‌هایی که شب‌های امتحان، سرسری و طوطی‌وار به امید گرفتن نمره قبولی خوانده می‌شود، حکایت برخی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت است که برخی معلمان به امید گرفتن امتیاز و باز شدن راه‌های پیشرفت، در آن شرکت می‌کنند، بی‌آن‌که بسیاری از آنها کوله‌بار علمی‌شان سنگین شده باشد.صفت طوطی وار بودن خواندن ها یا باری به هر جهت بودن برخی آموزش های ضمن خدمت را فرهنگیانی که با جام جم گفت وگو کردند، به این دوره ها می دهند؛ معلمانی که اذعان دارند بیش از نیمی از کلاس…

آخرین ارسال های انجمن

اندر حکایت دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

درس‌هایی که شب‌های امتحان، سرسری و طوطی‌وار به امید گرفتن نمره قبولی خوانده می‌شود، حکایت برخی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت است که برخی معلمان به امید گرفتن امتیاز و باز شدن راه‌های پیشرفت، در آن شرکت می‌کنند، بی‌آن‌که بسیاری از آنها کوله‌بار علمی‌شان سنگین شده باشد.

صفت طوطی وار بودن خواندن ها یا باری به هر جهت بودن برخی آموزش های ضمن خدمت را فرهنگیانی که با جام جم گفت وگو کردند، به این دوره ها می دهند؛ معلمانی که اذعان دارند بیش از نیمی از کلاس ها اگر برگزار نمی شد نیز خللی ایجاد نمی کرد.

این گفته ها را تاکنون علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش نیز با ادبیاتی متفاوت تر بیان کرده است و بر ضرورت ساماندهی این دوره ها و خارج شدنشان از آشفتگی دست گذاشته تا دست کم در این موضوع، حرف وزیر با خواسته معلمان در یک جهت قرار بگیرد.

تغییر، بازنگری و بازمهندسی دوره های آموزش ضمن خدمت، نکته ای است که فرهنگیان زیادی بر آن اتفاق نظر دارند؛ چه آنهایی که به این آموزش ها ایرادهای شکلی می گیرند و چه آنهایی که ایرادهای ماهوی آن را می شمارند.

یکی از معلمان خرم آبادی، چهار صفت را به دوره های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان می چسباند و به جام جم می گوید: بیشتر این دوره ها قدیمی، تکراری و با زمان بندی نامناسب است که زیر نظر استادان کم تجربه برگزار می شود.

او این وضع را به دوره های آموزشی ویژه کتاب های تازه تالیف نیز تعمیم می دهد و می گوید، بیشتر اوقات کسانی نحوه تدریس کتاب های جدید را آموزش می دهند که تجربه تدریس ندارند و نمی دانند مفاهیم را چطور منتقل کنند.

معلمی دیگر از رشت نیز توضیح می دهد که دوره های آموزش ضمن خدمت بیشتر از بعدازظهر تا شب برگزار می شود؛ یعنی زمان هایی که انرژی معلمان برای یادگیری در پایین ترین سطح ممکن است.

او به مجرب نبودن برخی استادان این کلاس ها نیز اشاره دارد و می گوید: در بیشتر دوره های آموزشی وقتی زمان کلاس تمام می شود، معلم دست خالی برمی گردد و احساس می کند چیزی به آموخته هایش افزوده نشده است.

یکی از معلمان گرگانی نیز منتقد اغلب دوره های آموزشی است، چون از نگاه او بسیاری از موضوعاتی که برای این دوره ها در نظر گرفته می شود، غیرضروری است در حالی که می توانست جای آنها با آموزش های تربیتی و روان شناسی که نیاز مبرم معلمان است، پر شود.

نتیجه این گلایه ها این است که بسیاری از فرهنگیان فقط برای گرفتن امتیاز و نه برای آموختن، در دوره های ضمن خدمت شرکت می کنند و عده ای نیز که تا بازنشستگی شان چندسالی بیشتر باقی نمانده و به امتیاز و ارتقا فکر نمی کنند، قید شرکت در این دوره ها را می زنند تا حوزه آموزش نیروی انسانی در آموزش و پرورش از لحاظ کیفی همچنان دچار سردرگمی باشد.

مشکلات موردی است

اما نه این کاستی های ظاهری و نه آن کمبودهای کیفی، چیزی نیست که مسئول مستقیم آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آن را بی چون و چرا بپذیرد.

اسدالله اسدی گرمارودی، رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش در گفت وگو با جام جم گرچه مشکلاتی چون زمان بندی کلاس ها، مجرب نبودن برخی استادان یا بی انگیزه بودن برخی معلمان را به طور کامل رد نمی کند، اما چون ایرادها را موردی و بسیار اندک می داند، می توان او را مدافع کیفیت آموزش های ضمن خدمت و نحوه برگزاری این دوره ها دانست.

او برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت را برای کارکنان دولت الزامی می داند و برای فرهنگیان الزامی تر و تاکید می کند، اگر کارمندان دولت در طول سال 40 ساعت و مدیران 60 ساعت آموزش می بینند، فرهنگیان تا 90 نفر ساعت تحت آموزش قرار می گیرند.

گرمارودی می گوید، بارها تاکید کرده است که این دوره ها و آزمون ها باید مدبرانه و هوشمندانه و در فضاهای مناسب و با امکانات مطلوب برگزار شود که در بیشتر نقاط کشور نیز وضع به همین گونه است، اما نمی شود رد کرد که در نقطه ای از کشور به صورت موردی مشکلی وجود داشته باشد.

او در پاسخ به گلایه معلمان از مجرب نبودن برخی استادان می گوید، علت این که برخی معلمان حس می کنند در دوره های ضمن خدمت مطلب تازه ای یاد نگرفته اند، فرهیخته بودن معلمان، تحصیلات دانشگاهی بیش از 93 درصد از آنها و تجربه کاری آنهاست که کار را برای استادان سخت می کند.

البته شاید گفته های گرمارودی در مقام یک مسئول وزارتی قابل فهم باشد، اما این که چرا همیشه نظر آنهایی که در گود هستند و در میانه میدان ایفای نقش می کنند با نظر آنهایی که در پست های مدیریتی قرار دارند و موضوعات را از بالا رصد می کنند، در تناقضی آشکار با هم قرار دارد، پرسشی است که کمتر برایش پاسخ یافت می شود.

آموزش های مجازی، مشکلی دیگر

نشستن پای سیستم، خواندن کتاب های الکترونیک یا مرور کردن جزوات کاغذی و امتحان دادن در فضای مجازی نیز مدل جدید آموزش های ضمن خدمت است که بسیاری از فرهنگیان به آن نقد دارند. گلایه ها از این بابت است که بیشتر دوره های مجازی حول محورهای غیرضروری می چرخد و مشخص است که هدفی جز ایجاد فضا برای امتیازگیری معلمان ندارد، ضمن این که برخی معتقدند کمرنگ شدن کلاس های آموزش ضمن خدمت حضوری و پررنگ شدن آموزش های مجازی باعث کمرنگ شدن فضای تعامل و تبادل تجربیات فرهنگیان شده است.

در این میان اما برخی از بروز تخلف در این حوزه ناراضی اند به طوری که در زمان برگزاری آزمون مجازی، معلمان براحتی می توانند از جزوه یا کتاب استفاده کنند و در آزمون قبول شوند و در نهایت امتیاز آن دوره را از آن خود کنند.

برخی نیز می گویند، کسانی که با هم ارتباطات نزدیک کاری یا خانوادگی دارند به جای هم در آزمون ها شرکت می کنند و به قول خودشان به روش «یکی برای همه» در آزمون ها شرکت می کنند. در برخی شهرها وضع از این نیز جدی تر است و گفته می شود در برخی کافی نت ها اشخاصی حضور دارند که در ازای دریافت مبالغی اندک، به جای معلمان در این آزمون ها شرکت می کنند و کار فرهنگیان را راه می اندازند.

امکان تخلف وجود ندارد

ناکارآمدی برخی دوره های آموزش مجازی یا تخلفات در برگزاری برخی آزمون ها به آن بزرگی که معلمان بر آن اذعان دارند، محل اختلاف نظری دوباره است.

گرمارودی بعید می داند در میان فرهنگیان افراد متخلف وجود داشته باشد، ضمن این که می گوید در بیشتر آزمون های مجازی، سوالات به صورت تصادفی در اختیار افراد قرار می گیرد و هیچ فردی نمی تواند به جای فرد دیگر امتحان دهد یا به پاسخ همه پرسش ها که بیش از 200 مورد است و به صورت محرمانه نگهداری می شود، دست پیدا کند.

در واقع او به این نحو قصد دفاع از کارآمدی و سلامت آزمون های مجازی را دارد که البته اجرای آن را تکلیفی قانونی برای آموزش و پرورش و راهی برای رفاه فرهنگیان می داند؛ هرچند خیلی نرم، برخی ضعف ها را نیز می پذیرد. این ضعف ها که معلمان با صدای بلند، وزیر کمی آهسته تر و گرمارودی بسیار محتاط تر به آنها اشاره می کند، همان نقاط کور در آموزش نیروهای انسانی است که اگر آموزش و پرورش قصد حرکت در مسیر تحول بنیادین را دارد باید آنها را اصلاح کند.

ضرورت آموزش به بیش از یک میلیون معلم

12 میلیون و 300 هزار دانش آموز در کنار بیش از یک میلیون فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش را به بزرگ ترین دستگاه اجرایی کشور تبدیل کرده است. در واقع از جمعیت 76 میلیون نفری کشور بیش از 12 میلیون نفر دانش آموزند، چند میلیون نفر خانواده دانش آموز و یک میلیون نفر نیز مسئول آموزش دانش آموزان. همین است که آموزش های ضمن خدمت فرهنگیان موضوع مهمی است و ساده گذشتن از کنار آن، اتفاقی بد.

در سال های گذشته هر فرهنگی در ازای گذراندن 176 ساعت آموزش در طول سال، به عنوان پاداش یک ماه حقوق دریافت می کرد و این پاداش نقدی انگیزه ای برای شرکت معلمان در دوره های آموزشی ضمن خدمت بود. اما چند سالی است که این روال تغییر کرده و امتیاز جای پاداش نقدی را گرفته است که باز هم معلمان برای بالا بردن امتیاز خود و برخوردار شدن از برخی تسهیلات مثلا قرار گرفتن در زمره معلمان نمونه یا آسان شدن نقل و انتقال های خود در این کلاس ها شرکت می کنند.

در این میان عده ای نیز هستند که برای آموختن در این کلاس ها ثبت نام می کنند که تعداد این افراد به مراتب کمتر از گروه دیگر است؛ اما انگیزه معلم برای شرکت در کلاس های ضمن خدمت هر چه هست، مهم شرکت او در این کلاس ها و قرار گرفتنش در خدمت نظام آموزشی است؛ یعنی او خود را به وزارتخانه عرضه کرده و این آموزش و پرورش است که باید حضور آنها بهترین بهره را ببرد.

اما ایرادهایی که معلمان بر این سیستم وارد می کنند، مانعی جدی است که اگر از سر راه برداشته نشود سرانجام با فرهنگیانی مواجه خواهیم بود که اگر خود مایل به آموختن نباشند، سیستم اطلاعات زیادی به آنها عرضه نمی کند و این یعنی ادامه حضور معلمانی در مدارس که نه اطلاعاتی به روز دارند و نه مهارت هایی قابل اعتنا، در حالی که اگر معلم دانا و توانا باشد، این ویژگی ها را به دانش آموزان منتقل می کند و نسلی تربیت می شود که می تواند منشأاثر باشد.

برچسب ها آموزش , ضمن , خدمت ,
مدیر اسبق بازدید : 49 پنجشنبه 07 آذر 1392 زمان : 13:28 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
داﻧﺸﮕﺎه ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎن ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻬﻢ اﺳﺖ،اﯾﻨﺠﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﻌﻠﻤﯿﻦ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.
(مقام معظم رهبری)
آدرس های دیگر این وب: farhangian91.Rozblog.com farhangian91.Rozfa.com farhangian91.Rozfa.ir farhangian91.R98.ir farhangian91.Rzb.ir
آدرس وب قبلي:
farhangian91-ahwaz.blogfa.com
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  رشته تحصیلیت :  ورودی چه سالی هستی؟

  اهل کدوم استانی؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 138
 • کل نظرات : 1206
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 88
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 21
 • بازدید امروز : 50
 • باردید دیروز : 81
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 291
 • بازدید ماه : 674
 • بازدید سال : 8,881
 • بازدید کلی : 233,223